czwartek, 1 października 2015

[1] Black Ice

Opis:
Nie daj się zwieść pozorom! Britt długo przygotowywała się  do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej, jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór. Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca, a ona może się stać jego kolejnym celem, sprawy przybierają dramatyczny obrót...


Tytuł oryginału: Black Ice 
Autor: Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo: Otwarte 
Data Wydania: 05.11.2014r.
Liczba stron: 400


Cykl:---  


Black Ice, czyli najnowsza książka pani Fitzpatrick. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki po przeczytaniu sagi "Szeptem" nie mogłam nie sięgnąć po jej najnowszą pozycję.

Black Ice, od razu urzekło mnie swoją piękną okładką na której znajduje się przystojny młodzieniec o brązowych wręcz hipnotyzujących oczach, które sprawiają, że chce się poznać jego historię. Dużym plusem jest również pozostawienie oryginalnego tytułu.

Książka opowiada historię osiemnastoletniej Brit, która podczas przerwy świątecznej ma zamiar wybrać się na wyprawę wzdłuż łańcucha górskiego Tenton. W wyprawie ma jej towarzyszyć wieloletnia przyjaciółka Korbie. Nie spodziewanie dołącza do nich również Calvin brat Korbie oraz były chłopak Brit, o którym główna bohaterka wciąż nie zapomniała. Calvin wyrusza jako pierwszy, dziewczyny mają do niego dołączyć w Indlewilde, w domku górskim Versteegów, który należy do rodziców Korbie i Calvina. Podczas podróży pogoda zmienia się diametralnie, śnieżyca uniemożliwia dalszą drogę samochodem. Dziewczyny zostają zmuszone do poszukania jakiegoś schronienia. Gdy natrafiają na chatkę w której znajdują się dwaj młodzi mężczyźni czują się uratowane. Ich spokój nie jest jednak długotrwały, gdyż zostają wzięte za zakładniczki. Brit w zamian za wolność zgadza się wyprowadzić zbiegów z gór. Ma nadzieję, że ktoś z jej najbliższych ją odnajdzie. Sprawy zaczynają się coraz bardziej komplikować, gdy dziewczyna odkrywa ślady morderstwa, zaczyna się wyścig z czasem jeśli zbiedzy są mordercami to jak potoczą się jej losy?


"Większym przerażeniem napawała mnie świadomość, że w tym pomieszczeniu ktoś zginął. Ktoś, kto tak jak ja, został tu uwięziony. Miałam wrażenie, jakby w moim umyśle nagle otworzyło się jakieś okno i zobaczyłam przez nie przebłysk czekającego mnie losu."


Główna bohaterka wzbudza pozytywne odczucia na kartkach stron, obserwujemy jej progres. Dziewczyna musi wykazać się dużymi umiejętnościami z wykorzystywaniem siły oraz psychiki. Góry bywają zdradzieckie, poruszanie się po nich, a szczególnie w taką pogodę nie jest łatwe. Czy uda się jej wyjść zwycięsko z tej sytuacji?
W książce występują również wątki romantyczne, których oczywiście nie mogło tu zabraknąć.


"-Znowu gimnastykujesz swój język? Myślałam, że masz już dość po zeszłej nocy.
- Niech cię piekło pochłonie!
- Wybacz, kochanie, ale już w nim jesteśmy."


Becca Fitzpatrick stworzyła pełen akcji thriller, który niejednokrotnie sprawia, że ciarki przechodzą nam po plecach. Chęć poznania mordercy jest tak silna iż ciężko oderwać się od tej fascynującej lektury. Styl którym posługuje się autorka jest prosty i zrozumiały. Z wielką chęcią polecam tą książkę, nie jest to typowa pozycja dla nastolatków równie dobrze powinna trafić do starszych czytelników.

Moja ocena: 7/10
~Paolla1 komentarz:

  1. Czytałam "Black Ice" już jakiś czas temu. Podobała mi się, choć była dość przewidywalna.

    http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń