piątek, 12 lutego 2016

[22] Ostatni Olimpijczyk
Opis: 

Przez cały rok herosi przygotowywali się do walki z tytanami, wiedząc, że mają małe szanse na zwycięstwo. Armia Kronosa jest coraz potężniejsza, a z każdym dołączającym do niej bogiem lub herosem moc złowrogiego tytana wzrasta.
Podczas gdy Olimpijczycy usiłują powstrzymać siejącego zniszczenie Tyfona, Kronos szykuje się do ataku na Nowy Jork, gdzie Olimp pozostaje praktycznie bez obrony. Percy Jackson i armia herosów muszą powstrzymać Pana Czasu. Czy wreszcie wyjaśni się tajemnica przepowiedni związanej z szesnastymi urodzinami Percy'ego?
Kiedy na ulicach Manhattanu toczy się bitwa w obronie cywilizacji Zachodu, chłopak zaczyna mieć przerażające podejrzenie, że walczy.... z własnym przeznaczeniem.  

Tytuł: Ostatni Olimpijczyk
Autor: Rick Riordan
Tytuł oryginału: The Last Olympian
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania:10 listopada 2010
Liczba stron: 373
Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 5)

Ostatni tom przygód, przyjaciół, herosów Percy'ego syna Pana Mórz Posejdona, Annabeth córki Ateny bogini mądrości, Nica di Angelo syna Hadesa, władcy podziemi, Grovera satyra i wielu innych równie dzielnych bohaterów. Nie tylko oni odegrają kluczowa rolę w tej wojnie.
Właśnie zbliżają się szesnaste urodziny Percy'ego, które mogą zmienić losy bogów. Otrzymuje przepowiednię, z którą musi się zmierzyć. Już w pierwszym tomie dowiadujemy się, że dziecko jednego z trójki bogów (Posejdon, Zeus, Hades), może w przyszłości zgładzić lub ocalić ich ród. To sprawia, że zawierają pakt nigdy więcej dzieci. Lecz nie dotrzymują umowy.


''- U Tysona wszystko w porządku? - zapytałem. 
To pytanie chyba go zaskoczyło. 
- Tak, w porządku. Radzi sobie znacznie lepiej, niż się spodziewałem. Chociaż "Masło orzechowe!" to dość dziwny okrzyk wojenny.''


Wiele potworów chce zniszczyć Nowy York, ale atak odpierają bogowie i herosi. Lecz czy zdążą powstrzymać Tyfona i Kronosa?
Jest coraz mniej czasu, wiele stworzeń stoi na czele armii wroga, która za wszelką cenę chce wygrać.Współpraca jest istotnym elementem, od którego może zależeć nawet sukces. Kto wygra tą wojnę?


Ostatnia część podobała mi się najbardziej, mam nadzieję, że nie raz sięgnę po tą serię. Polecam wszystkim, kto chciałby poznać mity z innej strony. Rick Riordan genialnie, umieścił to w czasach teraźniejszych. A zakończenie po prostu niesamowite.
Czy Percy będzie zagładą Olimpu? Co odkryje podczas swojej przygody? Kto pomoże im wygrać lub przegrać? Przeczytajcie a się dowiecie jak potoczyły się jego losy.
8/10
~Juta


3 komentarze:

 1. Persy'ego mam w planach od dawna, ciągle odkładam tę serię, ponieważ coś innego wpada mi w łapki, muszę to nadrobić! :D
  Fajna recenzja!
  Buziaki :*
  http://cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba przeczytam głównie ze względu na motywy mitologiczne, za którymi szaleję!
  http://ksiegoteka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja przyjaciółka miała fioła na punkcie tej serii :D Może kiedyś spróbuje ^^

  OdpowiedzUsuń