środa, 20 kwietnia 2016

[30 ] Syn Neptuna Rick RiordanOpis:
PERCY MA ZAMĘT W GŁOWIE. Budzi się z długiego snu i nie pamięta zbyt wiele poza własnym imieniem. Nie odzyskuje pamięci nawet wówczas, gdy wilczyca Lupa mówi mu, że jest półbogiem, i uczy go władania magicznym mieczem. Odbywa wędrówkę, podczas której musi pokonać wile potworów, i w końcu trafia do obozu herosów... ale i tutaj niczego sobie nie przypomina. Pamięta tylko jeszcze jedno imię: Annabeth.
HAZEL POWRÓCIŁA Z TAMTEGO ŚWIATA. W poprzednim życiu starała się być posłuszną córką, choć jej matka wykorzystywała szczególny ''dar'' córki, by zaspokoić swoją chciwość. Kiedy więc tajemniczy Głos opętał matkę i jej ustami nakazał użyć owego ''daru'', by obudzić wielkie zło, Hazel zbyt późno zdobyła się na odwagę, by mu się sprzeciwić. Na skutek jej błędu zagrożone są losy całego świata. Teraz Hazel marzy tylko o tym, by uciec od tego wszystkiego na zaczarowanym koniu, który pojawia się jej w snach.
FRANK JEST NIEZDARĄ. Choć jego babcia
twierdzi, że ich przodkowie byli potężnymi bohaterami, a on sam może się stać, kim tylko zechce, Frankowi nie jest łatwo w to uwierzyć. Nie wie nawet, kim jest jego ojciec. Ma nadzieję, że okaże się nim Apollo,bo strzelanie z łuku to jedynie, w czym chłopak jest dobry- choć nie aż tak dobry, by odnosić sukcesy w obozowych manewrach. Wstydzi się swojej niezdarności, zwłaszcza w towarzystwie Hazel najbliższej przyjaciółki. To właśnie jej postanawia powierzyć swój największy sekret.


Tytuł: Syn Neptuna
Autor: Rick Riordan
Tytuł oryginału: The Son of Neptune
Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 25 stycznia 2012
Liczba stron: 480
Cykl: Olimpijscy herosi (tom 2)


Kolejne spotkanie z rzymską mitologią, która dostarcza nam nowych wrażeń. Na początku możemy być trochę rozkojarzeni, poznajemy imiona bogów, które używają nie Grecy tylko Rzymianie jak  na przykład Ares- Mars, Atena- Minerwa, Posejdon- Neptun, Hades- Pluton. Poznajemy nowych bohaterów, którzy zaskakują nas swoimi umiejętnościami. Książka skrywa wiele tajemnic, które chcemy poznać.
Nagle życie Rzymian zostaje zakłócone, gdy Grek pojawia się w ich obozie.
Jak byście się czuli, gdyby wymazano wam pamięć i znaleźlibyście się w miejscu, gdzie nie jesteście mile widziani. Dziecko jednego z potężnej trójki bogów- Posejdona. Zaprzyjaźnia się z dwójką rzymskich wojowników Hazel i Frankiem.
 Razem z nimi wyrusza w niesamowitą przygodę, która ma na celu uratowanie świata. Lecz czy będzie w stanie zaufać komukolwiek, kogo dopiero co poznał.
Gaia się budzi i wysyła potwory, które starają się powstrzymać Percy'ego. Lecz ma też dla niego inny plan....
Wyruszając w teren w który nikt nigdy nie wrócił żywy.
Prawdziwy Rzymianin rzuca się w wir walki i wypruwa wrogom flaki włócznią i mieczem,
jak przystało na cywilizowanego człowieka!


Wszystko ma związek z przepowiednią Siedmiorga, jedyny sposób by pokonać Gaię to połączenie obozu Jupiter z obozem Herosów. Lecz takie spotkanie nigdy nie skończyło się dobrze.

Hazel to córka jednego z potężnej trójki bogów, ma niezwykły dar, który przeraża nie tylko ją i tajemnicę, którą skrywa przed innymi. Przyjaźni się z Frankiem, który życie zależy od, no cóż sami musicie się dowiedzieć.. :)
Poznajemy wiele bohaterów dobrych i złych. Potwory, które spotykają w czasie misji nie są pokojowo nastawione.

Euryale uśmiechnęła się szyderczo.
-Nie wiesz? To bogini Gaja![...} Przebudzi się w Święto Fortuny, a wówczas będziemy ciąć półbogów jak... jak...
-Jak nasze ceny w Galerii Wyprzedaży!- wtrąciła Steno.
-No nie!
Euryale rzuciła się na swoją siostrę.

Jak zawsze czas półbogów ma limit, który nie jest zbyt długi. Czy tym razem się im uda? Percy przeżywa nowe przygody z nowymi bohaterami wyruszają w daleką krainę, nad którą bogowie nie mają władzy. Ale co może pójść nie tak? Czy Percy będzie jeszcze w stanie zobaczyć twarz dziewczyny, którą ma w pamięci.
7/10
~Juta


5 komentarzy:

 1. Żeby dotrzeć do tej książki to przede mną długa droga. Chce najpierw przeczytać Percy'ego. A skończyłam na 3 części. Ale słysząc mnóstwo pozytywów jestem pozytywnie nastawiona i wiem że w najbliższym czasie przeczytam i tę książkę.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią sięgnę po więcej twórczości Riordana, ponieważ jego styl mi się podoba. No i oczywiście poczucie humoru:) Poza tym od zawsze miałam słabość do mitologii, więc z chęcią sięgam po tego typu pozycje:) Pozdrawiam!
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście muszę przeczytać.! Uwielbiam Riordana, więc na pewno przypadnie mi go gustu :-)
  Pozdrawiam
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam się, że nie czytałam jeszcze żadnej książki tego autora, dlatego koniecznie muszę nadrobić zaległości ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam żadnej książki tego autora, a jeśli będę chciała kiedyś przeczytać, to pewnie zacznę od "Złodzieja Pioruna" ;)
  Pozdrawiam i obserwuję
  momentofdreamsheart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń