wtorek, 7 czerwca 2016

[31] Hopeless - Colleen Hoover - książka która na długo pozostanie w pamięci!

Opis:

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans - wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.   
Tytuł: Hopeless
Autor: Colleen Hoover 
Tytuł oryginału: Hopeless  
Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski  
Wydawnictwo: Otwarte 
Data wydania: 16 czerwca 2014  
Liczba stron: 424  
Cykl: Hopeless (tom 1)Z Panią Hoover spotkałam się już przy czytaniu "Maybe Someday", i muszę przyznać że książka mnie zaskoczyła, oczywiście pozytywnie. Już od dłuższego czasu przymierzałam się do przeczytania Hopeless, aż wreszcie ta to pozycja wpadła w moje łapki.


"Szukałem cię moje całe cholerne życie..."

"Nie będę życzyć sobie idealnego życia. Rzeczy, które przewracają cię w życiu są testami, zmuszają cię do wybrania pomiędzy poddałem się i leżałem na ziemi, a otarciem kurzu i powstaniem jeszcze wyżej niż stałeś zanim zostałeś przewrócony. Wybieram stanie wyżej."


Pani Hoover mnie zmyliła
Podobało mi się to w jaki sposób autorka przedstawiła historię Sky

W książce poznajemy siedemnastoletnią Sky, która ma nadopiekuńczą matkę, nie pozwala jej na żadne urządzenia elektroniczne w domu. Przez ten cały czas żyła bez telewizora czy też komórki. Nie chodziła do szkoły jak większość jej rówieśników tylko uczyła się w domu. Kiedy w końcu udaje jej się namówić matkę, aby pójść do liceum, ta się zgadza. Początkowe plany były takie aby uczęszczać do szkoły razem z koleżanką Six, ale ta jedzie na wymianę do Europy.
Jednakże życie jej zaczyna się zmieniać, po dziwacznym spotkaniu w supermarkecie...^^"Nie możesz się wściekać z powodu prawdziwego zakończenia. To na sztuczne happy endy powinnaś się wkurzać."Holder, chłopak, który z początku może wydawać się dość dziwny, co można wywnioskować po jego zachowaniu. Bądź co bądź, z każdą stroną lubiłam go coraz bardziej
Sky, dziewczyna, która można by powiedzieć jest odizolowana od świata."- Zakochiwać się. Szukałeś słowa mocniejszego od "lubić", ale słabszego od "kochać". Oto ono. Śmieje się raz jeszcze, ale tym razem z ulgą. Obejmuje mnie i całuje.
- Zakochuje się w tobie, Sky-szepcze tuż przy moich ustach.-Strasznie się zakochuje." 

Co do pani Hoover, to zaskoczyła mnie po raz drugi. Muszę przyznać, że podoba mi się styl pisania autorki, oraz to jak potrafi zmylić czytelnika.
Podczas czytania miałam małe podejrzenia co do zakończenia, ale to co się wydarzyło, naprawdę przerosło moje oczekiwania. Książkę czyta się naprawdę bardzo szybko, co jest dużym plusem. Książkę Wam serdecznie polecam, bo czas spędzony przy Hopeless, był czasem przyjemnym! ^^


Piszcie czy czytaliście tę książkę, lub czy dopiero jest przed Wami  :D


Moja ocena: 8/10Pozdrawiam ~ Bacha

8 komentarzy:

 1. Okładka mi się nie podoba. Nie wiem dlaczego, po prostu nie ma w sobie tego czegoś... W każdym razie nie byłam do książki przekonana aż do tej chwili. Co prawda pożyczyłam ją wcześniej z biblioteki, jednak nie udało mi się po nią sięgnąć. Mam nadzieję, że uda mi się to w jak najbliższej przyszłości :)

  Pozdrawiam serdecznie ^^
  ksiazki-bez-tajemnic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam zamiar jak najszybciej przeczytać tą książkę, jestem jej bardzo ciekawa ;)
  Pozdrawiam
  momentofdreamsheart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Twórczość autorki cały czas przede mną, ale tak pozytywna rekomendacja bardzo mnie zachęca. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki Colleen Hoover! Autorka potrafi stworzyć takie historie, które wywołują w czytelniku ogrom emocji. "Hopeless" to jedna z tych książek, które zawsze będą miały specjalne miejsce w moim sercu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tą książkę ponad rok temu i muszę przyznać, że... nie za bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę się rozejrzeć za tą książką. Okładka książki kusi, a treść książki muszę poznać 😉

  OdpowiedzUsuń
 7. czytałam, miałam co do niej wielkie nadzieje po wszystkich pozytywnych opiniach na które trafiałam, niestety rozczarowała mnie. pozdrawiam :)
  wyznaniaczytadloholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam, że wiele osób zachwala tę książkę, ale to chyba jednak nie moje klimaty.
  Pozdrawiam :)
  http://papierowenatchnienia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń