sobota, 10 września 2016

[41] Promyczek - Kim Holden


Opis:

Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha - nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczkiem. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, ma również wybitny talent muzyczny. Nigdy jednak nie wierzyła w miłość. Właśnie dlatego - gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie - kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa.

Oboje to czują.
Oboje mają powód, by z tym walczyć.
Oboje skrywają tajemnice.

Kiedy wyjdą one na jaw, mogą uzdrowić...
Mogą również zniszczyć.


Tytuł: Promyczek  
Autor: Kim Holden 
Tytuł oryginału: Bright Side
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 6 maja 2016   
Liczba stron: 592
Cykl: Promyczek (Tom 1)

Książka Kim Holden zainteresowała mnie wieloma entuzjastycznymi recenzjami, nie przeczytałam chyba żadnej złej opinii na temat tej pozycji, więc gdy tylko miałam okazję zabrałam się za przeczytanie "Promyczka". Początkowo książka mnie nie zachwycała początek wydawał się zwyczajny i zastanawiałam się czy to jest na pewno ta sama książka, o której tak wiele dobrego słyszałam.  Postanowiłam jednak nie zniechęcać się początkiem i to była dobra decyzja, gdyż po przeczytaniu pewnej liczby stron historia Kate zaczęła mnie wciągać.

''Promyczek" jest książką o przyjaźni i miłości, opowiada historię młodej kobiety Kate Sedgwick, która mimo wielu trudności napotkanych na swojej drodze zawsze potrafi znaleźć jakieś dobre strony i cieszyć się z tego co ma. Kate jest tytułowym promyczkiem, który rozświetla sobą wszystko wokół, sprawia, że dzięki niej życie wielu ludzi staje się lepsze. Kate poznajemy w chwili, gdy postanawia rozpocząć studia w Grant, dzięki tej decyzji poznaje Kellera, który skrywa pewną tajemnicę. Holden posłużyła się w książce narracją dwuosobową ,dzięki temu możemy poznać myśli Kate i Kellera. W życiu głównej bohaterki pojawia się wiele osób, jedną z nich jest Gus, który należy do najważniejszych osób w jej życiu. Holden stworzyła różnobarwne postacie, które sprawiają, że książka nie jest monotonna.


"Jest niespotykanym promykiem słońca. Nie tylko szuka jasnych stron... ale nimi żyje"Uważam, że warto przeczytać książkę Kim Holden ze względu na to iż historia Kate jest bliska
każdemu z nas, udawania nam, że warto korzystać z każdego dnia. ''Promyczek" uczy nas, że
nic w życiu nie jest pewne i że czasem podjęcie pewnego ryzyka jest warte swojej ceny, jeśli przez tą decyzję choć przez chwilę poczujemy się szczęśliwi. Jeśli szukacie historii przy, której uronicie parę łez to ta pozycja jest dla Was.


" Nie mówię, że nie powinieneś realizować celów i spełniać marzeń. Po prostu nie rezygnuj z tego, co dzieje się teraz, dla nieznanej przyszłości. Może ominąć cię wiele szczęścia, kiedy będziesz czekał na lata, które mogą nigdy nie nadejść. Nie trać czasu, bo przegapisz chwilę obecną, a przyszłość wcale nie jest taka pewna."
7/10

-Paolla

4 komentarze:

 1. Mi również bardzo podobała się ta historia, mimo że zakończenie jest okrutne. Masz rację, co do tego, że uczy nas, iż czasem warto zaryzykować, ale nie tylko. Pokazuje też, że trzeba się cieszyć dniem, a nie myśleć ciągle o przyszłości. Jednym słowem, głęboka i dająca do myślenia :3
  Pozdrawiam!
  http://szalonebookcholiczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbliża się premiera drugiej części, a ja cały czas żyje Promyczkiem. Wywarła na mnie wiele emocji i to różnorodnych. Arcydzieło!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy tylko skończę "Jak powietrze", od razu zabieram się za tą książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcę przeczytać ;)

  Zapraszam do mnie: http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń