środa, 1 marca 2017

#Marzec - Co nowego?Hej ^^
Dzisiaj już pierwszy marca, a co za tym idzie czas na nowe premiery wydawnicze. Przedstawimy Wam dzisiaj propozycje paru nowości, które nas zainteresowały. Marzec jest wypełniony wieloma ciekawymi zapowiedziami obok któych ciężko przejść obojętnie.

Data premiery- 1 marca Tytuł: Zakazane życzenie
Autor: Jessica Khoury

Opis:
Opowiedziana na nowo baśń tysiąca i jednej nocy.

Ona jest potężnym dżinem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahara zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżiny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia. Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinów, oferuje Zaharze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Alladyna - człowieka, w którym Zahara... zakochała się wbrew sobie.

Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem - zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.

Paolla - Muszę przyznać, że  w pierwszej kolejności zachwyciłam się okładką, a dopiero później opisem. Aladyn jest jedną z moich ulubionych bajek z dzieciństwa <3. Szczególnie ciekawe wydaje mi się to, że dżinem tym razem będzie kobieta. 


Data premiery- 15 marca

Okładka książki O wiele więcej

Tytuł: O wiele więcej 
Autor: Kim Holden

Opis:
Miłość to dziwna sprawa. Pojawia się znikąd. Nie ma w niej logiki. Nie da się jej zmierzyć. 
To mieszanka uczuć i pasji, połączenie niebezpieczne, podsycająca miłość... ale również nienawiść.
Mimowolnie poznałem oba i jestem już ekspertem.

Zakochałem się w Mirandzie ślepo i bezgranicznie. Wyidealizowałem sobie jej obraz.
Jednak marzenia są niczym dym.
Są nieuchwytne. Unoszą się nad nami, aż w końcu wydaje nam się, że ich pragniemy, że ich potrzebujemy.

Taka była również Miranda. Ulotna niczym dym.
Myślałem, że jej pragnę. Sądziłem, że jej potrzebuję.
W końcu jednak dopadła mnie szara rzeczywistość. Wypatroszyła mnie ze złudzeń niczym okrutny drapieżnik. 
Rzeczywistość bywa podła.
Tak jak Miranda.

A ja potrafię być czasem strasznym głupcem... Który mimo wszystko nadal wierzy.
W marzenia. 
W ludzi.
I w miłość.

Paolla- Jestem ciekawa tej książki ze względu na autorkę, która zdobyła moje serce swoją wcześniejszą książką i mam tu na myśli "Promyczka", liczę na to, że i ta pozycja będzie równie dobra.Data premiery- 1 marca


Tytuł: Gniew i Świt
Autor: Renee Ahdied

Opis:
Jedno życie, jeden świt.
W krainie rządzonej przez młodego , żądnego krwi władcę, każdy poranek przynosi cierpienie kolejnej rodzinie. Khalid, osiemnastoletni kalif Khorsanu, jest potworem. Co noc bierze swoją nową małżonkę, by o poranku owinąć jedwabny sznur wokół jej szyi. Kiedy ofiarą Khalida pada szesnastoletnia przyjaciółka Shahrzad, dziewczyna poprzysięga mu zemstę i zgłasza się na jego koleiną oblubienice. Shahrzad zamierza nie tylko ujść z życiem, ale też raz na zawsze zakończyć okrutne panowanie kalifa.
Noc za nocą, Shahrzad mami Khalida, snując zachwycające historie i odwleka swój koniec, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że koleiny świt może okazać się ostatnim.

Z czasem dziewczyna zaczyna rozumieć, że w pałacu z marmuru i kamienia nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Shahrzad zamierza odkryć prawdę. Jest gotowa odebrać życie Khalida i tym samym odpłacić mu za tak wiele skradzionych istnień.

Czy miłość zwycięży w świecie pełnym niesamowitych historii i mrocznych sekretów?

Paolla- Tutaj jak najbardziej zainteresował mnie opis, który jest owiany nutką tajemnicy. Opis przypomina mi trochę " Baśnie z tysiąca i jednej nocy". Gdy będę mieć tylko możliwość na pewno poznam tą historię.
Data premiery- 1 marca


Tytuł: Opowieści z Akademii Nocnych Łowców
Autorzy: Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson, Robin Wasserman

Opis:
Simon Lewis był człowiekiem i wampirem, a teraz staje się Nocnym Łowcą. Jednak wydarzenia "Miasta Niebiańskiego Ognia" odarły go ze wspomnień i Simon nie bardzo wie, kim jest. Wie, że przyjaźnił się z Clary i że przekonał skończoną boginię Isabelle Lightwood, żeby się z nim spotkała... ale nie ma pojęcia, w jaki sposób. Kiedy zatem Akademia Nocnych Łowców ponownie otwiera swoje podwoje, Simon rzuca się w nowy świat polowania na demony, zdecydowany odnaleźć siebie, odnowić dawne związki i stać się prawdziwym Nocnym Łowcą. Jednak wkrótce zdaje sobie sprawę, że w Akademii nic nie jest proste i oczywiste...

Bacha- Tę książkę muszę na pewno przeczytać! 
Przeczytałam "Dary Anioła" i "Mechaniczne maszyny", które także wyszły spod pióra Cassandry Clare. Muszę przyznać, że książki o Nocnych Łowcach podbiły moje serducho, i z chęcią poznam dalsze losy Simona czy też Clary.


Data premiery- 15 marca

Okładka książki Firstlife. Pierwsze życie

Tytuł: Firstlife Pierwsze życie
Autor: Gena Showalter

Opis:
Żyje się tylko raz? Nie w tym świecie, tutaj prawdziwe życie zaczyna się dopiero po śmierci. Jesteś pełnoletni? A więc pora zdecydować, czy będziesz wyznawać zasady Trojki, czy Miriady. Te dwie frakcje toczą zaciekłą walkę o dusze Niezwerbowanych i prawie nigdy nie grają czysto.
Tenley została naznaczona już w chwili narodzin. Jest obdarzona wielką mocą. I Trojką, i Miriada nie cofną się przed niczym, by ją przeciągnąć na swoją stronę. Wciąż nie zdecydowała, dokąd chce trafić po śmierci, a nie wie, że los przygotował dla niej kilka niemiłych niespodzianek.

Bacha- 
Jedynie co mogę powiedzieć, chcę razem z Tenley przeżyć tę przygodę! (nawet gdyby zaczęła się po śmierci).
Książka jak dla mnie, zapowiada się naprawdę ciekawie, opis ja najbardziej na tak!^^
Muszę się dowiedzieć co też autorka wymyśliła, a przede wszystkim jaki świat wykreowała, bo myślę że nie będzie to sielanka. 


Data premiery- 8 marca


Tytuł: Hate List
Autor: Jennifer Brown
Opis

Wyobraź sobie, że życzysz komuś śmierci i twoje pragnienie się spełnia. W dodatku zabójcą jest człowiek, którego kochasz.
Nick, chłopak Valerie, zaczął strzelać do uczniów w szkolnej stołówce. Dziewczyna, chcąc go powstrzymać, uratowała życie koleżance. A jednak oskarżono ją o współudział, ponieważ to ona wpadła na pomysł stworzenia listy ludzi, których oboje nienawidzili. Listy, według której Nick przeprowadził egzekucję.
Teraz Valerie musi stawić czoło kolegom i wrócić do szkoły. Czy osoby przeznaczone do "odstrzału"
kiedykolwiek jej wybaczą? I czy ona sama pogodzi się z rolą, jaką odegrała w masakrze?

Bacha- Opis jest nietypowy i intrygujący, muszę przyznać że historia Valerie zaciekawiła mnie i zachęciła do przeczytania. 
Podoba mi się motyw listy egzekucyjnej, ciekawe jak autorka go wykorzysta, mam nadzieję, że się nie zawiodę i będę mogła tę książkę czytać z zapartym tchem.
(okładka do mnie nie przemawia, ale nie ocenia się książki po okładce!)....................................................................................................


Tak, więc przedatwiają się nasi marcowi faworyci .Z chęcią dowiemy się których książek Wy oczekujecie :D.

7 komentarzy:

 1. Ja z chęcią się skuszę na Kim Holden :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawi mnie "Hate list" i na pewno sięgnę po tą książkę :)
  Pozdrawiam!
  Katherine Parker - About Katherine

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością "Gniew i świt" pojawi się na mojej liście czytelniczej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesuje mnie wszystko oprócz "Hate list" i "Opowieści z Akademii...".
  "Gniew i świt" już zamówiłam i czekam :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam bardzo na Firstlife :D 'Ostatnie życzenie' i 'Gniew i świt' czekają już na półce ;)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja lista must read jest coraz dłuższa. W marcu kilka nowych pozycji trafi do tej listy, ona chyba nie ma końca.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 'Gniew i świt' wraz z 'Zakazanym życzeniem' już czekają na półce;) To co się dzieje na rynku wydawniczym w tym miesiącu to po prostu istny szał!
  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń