środa, 14 października 2015

[3] Czy szalona umowa może ocalić życie ?

Opis:
Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają szaloną umowę: Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami Christine zdoła go przekonać, że jednak warto żyć. Urodziny zbliżają się wielkimi krokami... Rozpoczyna się niezwykły wyścig z czasem, w którym główną nagrodą jest nie tylko życie, lecz także-a może przede wszystkim-miłość.
Tytuł: "Zakochać się"
Autor: Cecelia Ahern
Tytuł oryginału: How To Fall In Love
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 2 lipca 2014
Liczba stron: 416
Cykl:-

Jeśli tylko wspomnimy o Ceceli Aherm, od razu przed oczy nasuwa nam się jej warsztat pisarski. Dużo osób zachwyca się jej książkami, a teraz ja także mogę powiedzieć, że jestem jedną z nich.,,Zakochać się", to moja pierwsza styczność z tą pisarką, ale inne dzieła, już ustawiają się w kolejce do przeczytania. Dlaczego po nią sięgnęłam? Dlatego że opis sam w sobie mnie zaintrygował i domagał się przeczytania całej książki. Ciekawe co większość osób zrobiłaby na miejscu Christine, idąc samej w środku nocy, napotykając trzydziestoczteroletniego mężczyznę, który chce popełnić samobójstwo. Główna bohaterka przybrała bardzo prostą taktykę: działać szybko i skutecznie. Po dłuższej wymianie zdań, mężczyzna-Adam, postanawia powierzyć swoje życie Christine do trzydziestych piątych urodzin. To znaczy, że dziewczyna musi go przekonać że jednak warto żyć! Christine nie ma jednak dużo czasu, przez dwa tygodnie może stracić Adama, albo go ocalić. Czy uda jej się przekonać Adama że życie warto przeżyć?


"Uczucia to stan ducha. Smutek jest uczuciem, podobnie jak samotność, czy gniew. Frustracja jest uczuciem i zazdrość jest uczuciem. Ale to, że chcesz się zabić, już nim nie jest. Możesz mieć myśli samobójcze, ale to tylko myśli. Nieustannie się zmieniają, ponieważ to my je tworzymy. Gdy to pojmiesz, zaczniesz rozumieć swoje emocje."


Christine Rose-ciekawa postać, która nie umie się rozstać z poradnikami, często swoje życiowe wybory powierza właśnie nim.
Adam Basil- zdesperowany trzydziestoczteroletni mężczyzna, który chce popełnić samobójstwo. Jest nastawiony bardzo sceptycznie do pomysłów Christine, często taktuje je z ironią.

" - Jedz. Jest miło? Puree wystarczająco kremowe?
  - Tak, puree jest wystarczająco kremowe- zadrwił. -A marchewka marchwiowa.''

Jak Christine może pomóc Adamowi, gdyż sama nie umie radzić sobie ze swoim życiem, a  swoje wybory powierza poradnikom?


Książka przyjemna, lekka i wciągająca, lecz samo zakończenie jest przewidywalne. Z pewnością spodoba się niewymagającemu czytelnikowi. Autorka porusza aktualny w dzisiejszych czasach problem samobójców, dzięki tej książce możemy się dowiedzieć co odczuwa taka osoba i postawić się na jej miejscu.

Moja ocena: 6/10
                                                                ★★★★★★☆☆☆☆

Co wy myślicie o twórczości Ceceli Aherm, czy czytaliście jej książki?

~Bacha

3 komentarze:

 1. Czytałam, bardzo mi się podobała ta książka. Jak zresztą wszystkie Ahern, za wyjątkiem "Kiedy cię poznałam":-)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Zakochać się" to niestety moja pierwsza, ale nie ostatnia styczność z tą autorką. W najbliższym czasie planuję nadrobić zaległości :) ~Bacha

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię książki tej autorki i z pewnością po tą również sięgnę.

  http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń