sobota, 3 października 2015

[2] Dwa światy, dwaj mężczyźni jeden wybór, który na zawsze odmieni ich życie.

Tytuł oryginału: Outlander
Autor: Diana Gabaldon
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 10.01.2010r.
Liczba stron: 709
Cykl: Obca (tom 1)
Opis:
Miłość silniejsza niż czas.
Akcja tej sugestywnej powieści, pełnej zwrotów i zaskakujących zdarzeń, rozpoczyna się w roku 1945. Claire Randall, jeszcze niedawno wojenna pielęgniarka, spędza wakacje w Szkocji. Dotknąwszy starego kamienia, nieoczekiwanie... przenosi się w przeszłość. Trafia w niespokojne czasy, znaczone wojną domową, przesądami i szaleństwem czarów. Nie ma pojęcia, jak odnaleźć się w roku 1743. I nie wie, że w nowym i niezrozumiałym świecie czeka miłość jej życia: Jamie, z którym los połączy ja na dobre i na złe.Przeczytać tę książkę odważyłam się po oglądnięciu serialu, który bardzo mi się spodobał i sprawił, że musiałam sięgnąć po papierowy pierwowzór. Claire  główna bohaterka cofa się w czasie do niebezpiecznych lat z którymi przyjdzie się jej zmierzyć. Cel powrotu do domu, który początkowo był jej najważniejszym priorytetem zacznie się sypać, gdy poznaje tajemniczego, młodego Jamiego Fresera. Kobieta stanie przed wyborem, który na zawsze odmieni jej los, powrót do bezpiecznych ramion Franka, czy życie pełne namiętności i niebezpieczeństw. Clarie jest kobietą, która mimo wielu przeszkód stara się iść do przodu za wszelką cenę. Często  robi to co podpowiada jej serce, chociaż wiele razy wynikają z tego kłopoty, czasami jej nieprzemyślane wybory bywają irytujące. Zazwyczaj z tych tarapatów stara się wyciągnąć ją Jamie. Mężczyzna jest ucieleśnieniem prawdziwego faceta, człowiekiem, którego ciężko złamać, nie raz pokazuje swoją wielka odwagę i wykazuje się honorem. Lecz czy zawsze będzie na czas aby pomóc Clare? Jestem ciekawa dalszych losów głównych bohaterów. Już nie mogę się doczekać by sięgnąć po kolejne tomy tej powieści. 

 '' Och tak - odparł dość niechętnie. - Jestem twoim panem... a ty moją panią. Chyba nie mogę posiąść twej duszy, nie tracąc własnej.'' 

Diana Gabaldon napisała interesującą książkę, w której każdy powinien się odnaleźć, znajdziemy w niej spiski, intrygi, walkę z przeszłością i przyszłością,ale także wątek romantyczny rozgrywający się na przestrzeni lat. Autorka w dobry sposób wykreowała czarny charakter, który niejednokrotnie podnosi ciśnienie czytelnikowi.Polecam tą intrygującą lekturę, szczególnie teraz na długie jesienne wieczory, gdyż pozycja nie jest małych rozmiarów.

'' Mogę znieść własny ból (...) lecz nie twój. Do tego trzeba niewyobrażalnej siły''

Moja ocena: 8/10

1 komentarz:

  1. Ciekawa recenzja:) Ja mam tę książkę w planach od jakiegoś czasu.
    Pozdrawiam,
    http://lekturia.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń