piątek, 5 lutego 2016

[18] Złodziej Pioruna


Wiecie co, wcale nie chciałem być herosem półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodzącym do szkoły, grającym w koszykówkę i jeżdżącym na rowerze. Nic szczególnego. Dopóki przez przypadek nie wyparowałem nauczycielki z matmy. Wtedy się zaczęło. Teraz zajmuję się walką na miecze, pokonywaniem potworów, w czym pomagają mi przyjaciele, a poza tym staram się po prostu przeżyć. Przedstawiam wam opowieść o tym, jak Zeus, bóg niebios, uznał, że ukradłem mu piorun - a rozgniewany Zeus to naprawdę spory problem.


Tytuł: Złodziej pioruna
Autor: Rick Riordan
Tytuł oryginału: Percy Jackson and the Lightning Thief
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 6 maja 2009
Liczba stron: 360
Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom1)"Percy Jackson Złodziej Pioruna" to książka o kilkunastoletnim chłopcu, który pewnego dnia dowiaduje się, że jest herosem, którego zadaniem jest ochrona bogów. W jeden dzień, jego życie obraca się do góry nogami. Opowieści, które uważał z mity okazują się prawdą z którą musi się zmierzyć. Obóz Herosów okazuje się jedynym bezpiecznym miejscem dla osób o jego zdolnościach.


Prawdziwy świat jest tam, gdzie są potwory. Dopiero tam przekonujesz się, ile jesteś wart.Percy stanie przed wieloma wyborami , które wpływają na jego życie, w wielu z nich pomogą mu przyjaciele., na których może liczyć.

Poznałam wiele świetnych postaci Chejrona pół-człowieka pół-konia nauczyciela na obozie, który stara się uczyć i pomagać herosom. Annabeth Chase mądrą, odważna córkę bogini Ateny, moim zdaniem bardzo pozytywna osoba, jak również Grover Underwood, satyr który jest najlepszym przyjacielem Percego. Bohaterowie zaskoczyli mnie pozytywnie. Poznałam też kilku bogów na których powinniśmy uważać, będąc herosami.


Każdy z nas czytając, książkę poznaje dobrą jak i złą stronę. Kto okaże się zdrajcą? Kogo Percy spotka na swojej drodze? Czy każdy bóg jest tym za kogo się podaje? Potwory jak i bogowie czyhają na każdym kroku, tylko czekają na jego błąd.

Rick Riordan napisał świetną książkę, w której się zakochałam wiem, że na pewno sięgnę po następne części jak i inne książki tego autora. Część pierwszą przeczytałam bardzo szybko, z każdą strona pochłaniałam ją coraz szybciej martwiłam się tylko o kartki, których zmniejszało się z czasem.

Co byś zrobił/a na jego miejscu?
Wyruszyłbyś w naszą przygodę uratował lub zniszczył świat?
7/10~Juta

6 komentarzy:

 1. Mam ją w planach od dłuższego czasu, ale ciągle coś mi krzyżuje plany. :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czeka na mnie ten właśnie tom, ale obawiam się, że jestem ciut za stara, no ale trzeba spróbować! Buziaki, Idalia :*

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od dawna mam zamiar kupić tę książkę,ale zawsze coś innego wpadało w moje ręce.Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki,następnym razem muszę ją zamówić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam, jak czytałam ją jeszcze w okresie podstawówki i była to moja ulubiona seria z dzieciństwa. To własnie na niej zaczęłam swoją przygodę z czytaniem i mam do niej wielki sentyment, dlatego cieszę się, że ci się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że tej serii jeszcze nie czytałam, ale pierwsza część coraz bardziej mnie kusi. Będę musiała rozejrzeć się za nią w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze,ale bardzo mnie kusi,aby ją zakupić :)

  OdpowiedzUsuń