niedziela, 7 lutego 2016

[19] Morze Potworów - Rick Riordan

Opis:

Siódma klasa była dla Percy'ego Jacksona wyjątkowo spokojna. Żaden potwór nie przedostał się na teren jego nowojorskiej szkoły. Ale kiedy niewinna gra w zbijanego z kolegami z klasy zmienia się w śmiertelną rozgrywkę z brutalną bandą olbrzymów-ludożerców... sprawy przyjmują paskudny obrót. Niespodziewana wizyta Annabeth, przyjaciółki Percy'ego, oznacza kolejne złe wieści: magiczna granica broniąca Obozu Herosów została zniszczona przez truciznę podrzuconą przez tajemniczego wroga. Jeśli lekarstwo nie znajdzie się na czas, jedyna bezpieczna przystań dla herosów przestanie istnieć.

W porywającym, dowcipnym i cieszącym się ogromną popularnością dalszym ciągu opowieści rozpoczętej w Złodzieju Pioruna Percy wraz z przyjaciółmi musi udać się w rejs po Morzu Potworów, aby ocalić obóz. Najpierw jednak odkryje szokującą rodzinną tajemnicę, która każe mu się zastanowić, czy to, Posejdon uznał go za syna, jest zaszczytem czy okrutnym żartem.


Tytuł: Morze Potworów
Autor: Rick Riordan
Tytuł oryginału: The Sea of Monsters
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 29 października 2009
Liczba stron: 276
Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 2)

Kolejny tom przygód Percy'ego Jacksona i jego niesamowitych przyjaciół (herosa) Annabeth i (satyra) Grovera. Ten tom odkrywa przed nami wiele zaskakujących tajemnic, które skrywają przed Percy'm nie tylko przyjaciele, ale też bogowie. Lecz młody heros wie, że zawsze może polegać na najbliższych, którzy cenią własną przyjaźń. Wie, że może na nich polegać, a oni na nim. Kolejna wyprawa nie będzie taka łatwa szczególnie, gdy granica Obozu Herosów, okazuje się być w gorszym stanie niż się to wydawało na początku. Nowy nauczyciel na obozie nie ułatwia zadania, jedyną drogą jest bunt... o który większość osób nie jest w stanie nawet pomyśleć.

Ale ty, Percy... jesteś po części bogiem, po części człowiekiem. Żyjesz w obu światach. Oba mogą zrobić ci krzywdę, ale i ty możesz wywrzeć wpływ na oba. To czyni herosów wyjątkowymi. Niesiesz nadzieje ludzi do królestwa nieśmiertelnych. Potwory nigdy nie umierają. Powstają na nowo z chaosu i barbarzyństwa, które zawsze kotłują się pod powierzchnią cywilizacji, stanowiąc dokładnie to, co daje Kronosowi potęgę. Trzeba je w kółko pokonywać albo utrzymywać na odległość. Herosi uosabiają te walkę. To wy toczycie bitwy, które ludzkość musi wygrać w każdym pokoleniu, aby pozostać ludźmi.

''Morze Potworów'' Ricka Riordana już za mną, oczywiście kolejny tom jest równie wciągający co pierwszy. Poznajemy dalsze losy głównych bohaterów jak i nowych, których poznajemy na stronach książki. Możemy rozpoznać wiele mitów z którymi kiedyś zostaliśmy zapoznani. Bohaterowie są niesamowici zwłaszcza przygody z którymi się mierzą. Raz po raz zaskakiwały mnie ich czyny, które wystraszyły by nie jednego śmiertelnika. Część jest równie dobra co pierwsza, z chęcią będę kontynuować kolejne tomy tej serii.
Hermes się uśmiechnął.- Znałem kiedyś chłopaka... o, sporo od ciebie młodszego. Właściwie to niemowlaka...- Zaczyna się - odezwał się Greg. - Znów będzie gadał o sobie.
- Zamknij się! - warknęła Marta. - Chcesz przejść w tryb wibracji?
Ktoś z was nie czytał jeszcze książek Ricka Riordana powinien szybko to nadrobić :)

7/10
~Juta

5 komentarzy:

 1. Ciągle stronię od tej serii, ale w końcu muszę spróbować. To nie są moje klimaty, ale tyle pozytywnych opinii... ;)

  czytanienaszymzyciem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam ostatnio pierwszy tom i naprawdę mi się spodobał. Muszę zdobyć drugi, by przekonać się, czy książka jest tak ciekawa, jak pisze wiele osób :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam wszystkie książki Greena, postacie które stwarza są świetne i niesamowicie wyraziste ;) Pozdrawiam
  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę jeszcze przeczytać pierwszy tom. Bardzo mnie ciągnie do tej seri ale jakoś nie mogę się zebrać żeby ją kupić xD
  zapiskizgredka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że nie czytałam jeszcze tej serii, ale koniecznie muszę nadrobić zaległości ;)

  OdpowiedzUsuń