poniedziałek, 13 lutego 2017

[51] Zakazane uczucie, czyli "Kochając pana Danielsa" Brittainy C. Cherry.


Opis:
To historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy to, co bawi ciebie. Mężczyznę, który mówi to, co sama chcesz powiedzieć, który myśli jak ty.
Ja spotkałam pana Danielsa. Chociaż wiem, że nasza miłość nie miała prawa się wydarzyć, nie żałuję ani jednej chwili.
Nasza historia to nie tylko opowieść o miłości. Opowiada także o rodzinie. O stracie. O byciu żywym. Jest pełna bólu ale także pełna śmiechu. To nasza historia. 
Z tych wszystkich powodów nigdy nie przeproszę za to, że kochałam pana Danielsa.Tytuł: Kochając pana Danielsa  
Autor: Brittainy C. Cherry
Tytuł oryginału: Loving Mr. Daniels
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 17 czerwiec 2015r.
Liczba stron: 432
Cykl: ---


Już od dawana chciałam przeczytać książkę Pani Brittainy C. Cherry, pod tytułem "Kochając pana Danielsa", więc, gdy tylko nadażyła się ku temu okazja, wzięłam się za czytanie. Ostatnio trafiają mi się książki,w których jeden z głównych bohaterów musiał dużo wycierpieć, tak jest również w przypadku tej pozycji, gdzie główni bohaterowie muszą zmagać się na codzień z żałobą, która wypełnia ich serca.
"- W moim życiu wydarzyło się wiele okropnych rzeczy. I z doświadczenia wiem, że jeślinie powiesz tego, co musisz powiedzieć, kiedy masz ku temu okazję... będziesz tego żałowała. Nawet jeśli jesteś zła, powiedz to. Wykrzycz to światu, kiedy masz taką szansę. Ponieważ życie przemija, tak jak i wszystko inne. Podobnie jak niewypowiedziane słowa."


Główną bohaterką książki jest Ashlyn oraz tytułowy Pan Daniels. Dziewczynę poznajemy, gdy jej życie rozpozyna się na nowo, wśród nowej rodziny, przyjaciół i nowego miejsca zamieszkania. Już pierwszego dnia nasza bohaterka, poznaje Daniela, a jak sie poźniej okazuje Pana Danielsa, który jest jej nauczycielem. Ich związek staje się zakazany, przez co jeszcze bardziej, zaczyna fascynować czytelnika. Muszę przyzanać, że temat związku między uczennicą i nauczycielem jest coraz częsciej poruszany przez pisarzy.

Książka opowiada nie tylko o miłości ale również o przyjaźni, w świetny sposób ukazuje relacje rodzinne, które nie zawsze są idealne, pokazuje siłę siostrzanej miłości. Autorka porusza również temat homoseksualizmu oraz związany z nim problem akceptacji przez innych ludzi. Tak więc "Kochając pana Danielsa" jest pozycją, która porusza wiele ważnych tematów.
"- Nie powiedziałem, że będzie łatwo. Powiedziałem, żebys to zrobiła. Po za tym w życiu najlepsze rzeczy wale nie przychodzą lekko. Zdobywanie ich jest trudne, bolesne, gorzkie. I sprawia, że osiągnięcie celu ma o wiele słodszy smak."


Książka ma nie tylko piękną okładke, która przyciąga czytelnika, ale również cudowne wnętrze. Muszę przyznać, że jestem zachwycona historią, którą stworzyła autorka. Jedynym minusem tej pozycji jest pozostający niedosyt związany z jej zakończeniem, żałuję, że autorka trochę spłyciła samo zakończenie. Szkoda również, że bardziej nie skupiła na innych bohaterach np. na bracie Daniela oraz na Rayanie, którzy byli bardzo ciekawymi bohaterami. "Kochając pana Danielsa" jest moim pierwszym spotkaniem z Brittainy C. Cherry  ale na pewno nie będzie ostatnim. Serdecznie polecam Wam tą pozycję i mam nadzieję, że spodoba Wam się tak jak mi.
8/10
-Paolla


4 komentarze:

 1. Jakoś mnie nie ciągnie do tej lektury ;)
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podobała. :) I też żałuję, że nie poznaliśmy jeszcze bliżej historii Rayna, bardzo go polubiłam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Długo polowałam na tę książke w bibliotece,ale chyba za dużo od niej oczekiwałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo jestem ciekawa tej pozycji. Ostatnio sięgam głównie po kryminały, a to mogłaby być przyjemna odmiana. Niestety odstrasza mnie trochę związek nauczyciela i uczennicy. Mimo to pewnie ją przeczytam za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń