środa, 25 stycznia 2017

[48] Pamiętnik- Nicholas Sparks''Człowiek zupełnie nie wie, kiedy tonie, która kropla wody wyznacza mu koniec.''
Tytuł: Pamiętnik
Autor: Nicholas Sparks
Tytuł oryginału: The Notebook
Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 9 listopada 2015
Liczba stron: 256
Cykl: ---

Na pewno jest tu dużo osób, które uwielbiają twórczość Nicholasa Sparksa lub filmy które powstają na podstawie jego książek. Książki jak i filmy wywierają duże wrażenie, kto nie lubi opowieści o miłości.
Pamiętnik to opowieść o dwójce osób, które mimo przeszkód zakochują się w sobie. Oczywiście muszą być też osoby, które nie chcą dopuścić do ich związku. Rodzice dziewczyny nie zgadzają się z jej wyborem są przeciwko, wybrankowi córki. Pamiętnik to opowieść o płomiennej miłości , która rodzi się w dwójce młodych osób. Mimo iż pochodzą z dwóch różnych światów zakochują się bez pamięci. Nie myślą o tym co przyniesie przyszłość żyją teraźniejszością. Lecz zostają wystawieni na próbę, która rozstrzygnąć się może tylko z biegiem czasu. Czy zapomną o tym co kiedyś przed laty ich połączyło? Czy w ogóle się jeszcze spotkają?''Zakochaliśmy się w sobie mimo dzielących nas różnic, a gdy już to się stało, zrodziło się coś wyjątkowego i pięknego. Moim zdaniem w ten sposób kocha się tylko raz i dlatego każda nasza wspólna minuta jest na trwałe wyryta w mej pamięci. Nigdy nie zapomnę ani jednej chwili.''


A to wszystko jest zapisane na staryh kartkach w pamiętniku, które mężczyzna czyta chorej kobiecie. 

Pamiętnik to ksiązka, która może wiele nas nauczyć. Szkoda tylko, że jest taka krótka. Chciałabym bardziej zagłębić się w historię Noah i Allie. Polecam książkę i oczywiście film. Wzrusza do łez, przygotujciec husteczki :)
Ocena 8/10

6 komentarzy:

 1. To ten przypadek kiedy film (CUDOWNY, ryczałam całą końcówkę) podobał mi się bardziej niż książka, która jest jakaś taka krótka i mało rozbudowana.
  ściskam :* Latające książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka ta jest ciekawa i poruszająca. Filmu jeszcze nie czytałam, jednak mam zamiar niedługo to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka bardzo mi się podobała tak samo jak film. Ogólnie bardzo lubię twórczość Sparksa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jedna z moich ulubionych książek Sparksa. Idealnie oddaje to, co ja nazywam prawdziwą miłością. Nie rozumiem tych, którzy zachwycają się historią Romea i Julii. Dla mnie to nie ich miłość powinno się chwalić, a właśnie przeżyte wspólnie lata Noah i Allie, którzy byli ze sobą prawdziwie, na dobre i na złe, aż do śmierci. To jest Miłość! :)
  Co do filmu, także mi się podobał, bardzo wzruszający, choć jeśli mam być szczera to potwornie irytowała mnie aktorka grająca Allie, przez co jakoś do końca nie mogłam wczuć się w oglądanie.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Biblioteczka Dagmary

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam zamiar po nią niedługo sięgnąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. W najbliższej przyszłości planuję zabrać się za twórczość Sparksa.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń