niedziela, 12 marca 2017

[57] Dark Elements Ognisty pocałunek- Jennifer L. Armentrout
Opis:
Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę.
Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców – których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi – Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed tymi, których kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona.
Poznaje Rotha – wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który twierdzi, że zna wszystkie jej tajemnice. Layla wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, choć nie jest przekonana, czy tego chce – zwłaszcza, kiedy cała ta sprawa z całowaniem nie stanowi problemu, ponieważ Roth nie ma duszy.
Kiedy Layla odkrywa, że to ona jest powodem pojawienia się brutalnego demona, zaufanie Rothowi nie tylko zaprzepaści jej szansę na związek z Zaynem… ale także naznaczy ją jako zdrajczynię rodziny. Co gorsza, może stać się biletem w jedną stronę do zniszczenia świata.Tytuł: Ognisty Pocałunek
Autor: Jennifer L. Armentrout
Tytuł oryginału: White Hot Kiss
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 9 marzec 2016r.
Liczba stron: 496
Seria: Dark Elements


"Ognisty Pocałunek" jest pierwszą częścią z serii Dark Elements. Przyznam szczerze, że na początku nie wiedziałam czego oczekiwać względem tej książki, o autorce słyszałam już wcześniej w związku z jej serią  Lux, która zbierała dużo pozytywnych opinii. Postanowiłam się jednak sama przekonać, czy ta książka jest warta przeczytania. Sam opis nie brzmi do końca zachwycająco, możemy z niego wyedukować, że będziemy mieć do czynienia z trójkątem miłosnym, który nawiasem mówiąc powtarza się bardzo często. Plusem jest na pewno to, że bohaterowie nie są wampirami :D" W chwili, której cię odnalazłem, zgubiłem siebie."


Główna bohaterka jest dziewczyną, która nie jest idealna ma sowie słabości, oraz jak każdy popełnia błędy.  Jest półdemonem i półgargulecm, nie zna swoich prawdziwych rodziców, stara się wieść normalne życie, dbając o to aby nie uwolnić swojej drugiej natury. Wszystko się zmienia dnia, gdy zostaje napadnięta przez demona i poznaje Rotha, który wywraca jej życie do góry nogami. dziewczyna dowiaduje się prawdy o sobie i swoim pochodzeniu.

Musze przyznać, że od razu polubiłam Rotha, który zdobył moje serce swoją pewnością siebie, humorem oraz ciętym językiem. Roth jest typem złego, przystojnego chłopca którego nie sposób nie polubić, nie raz potrafi zaskoczyć swoim zachowaniem. 

Nie możemy również zapominać o Zaynie, którego dziewczyna zna od dzieciństwa i w którym od dawna jest zadłużona, tylko, że niestety nie może się zbyt bardzo do niego zbliżyć aby nie odebrać mu duszy. Przyznaję, że mam pewien dylemat, jeśli chodzi o tych dwóch panów, bo obu bardzo polubiłam i naprawdę nie wiem, komu kibicować, być może wyjaśni się to po przeczytaniu dalszych części.

Książkę czyta się szybko, nie raz mamy do czynienia z niespodziewanymi zwrotami akcji. Nie możemy zapominać, że głównym wątkiem jest pewne dziedzictwo głównej bohaterki, sprawa jej pochodzenia, która jest przyczyną wielu wydarzeń. "- Ludzie o najczystszych duszach są zdolni do wyrządzania wielkiego zła. Nikt nie jest doskonały, bez względu na to, kim jest lub po której stronie barykady stoi."


"Ognisty Pocałunek" jest ciekawym wstępem do serii, końcówka pozostawia czytelnikowi pewien niedosyt, ale można się było tego spodziewać, skoro jest to pierwsza część. Autorka w ciekawy sposób połączyła rzeczywistość z światem demonów i  gargulców, o  których nie ma zbyt wielu książek. Mam nadzieję, że dalsze tomy będą równie ciekawe, a nawet lepsze. 

7/10
-Paolla

2 komentarze:

  1. Ja miałam taki niedosyt po pierwszej części, że od razu sięgnęłam po kolejną część. Jest to chyba moja ulubiona seria :)

    OdpowiedzUsuń
  2. W planach jest, ale najpierw muszę zdobyć egzemplarz :D

    Pozdrawiam
    toreador-nottoread.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń